Misal 7: Muzdlu aktrisa
Məşhur “səyahətçi” Mariay Tsipko mütəmadi olaraq mediada müsahibə verərkən müxtəlif adlardan çıxış edir.
Vladimir Yegorov tərəfindən Youtube-a yüklənmiş 11 may 2014-cü il tarixli video Moskvada keçirilmiş referundumu təsvir edir. Referendum Donetsk və Luqansk regionların Ukraynadan ayrılması mövzularına həsr edilib. Mariya Tsipko özünü referendumun təşkilatçısı kimi təqdim edir. Dediyinə əsasən o Luqanskda yaşayır və Moskvaya referundumu təşkil etməyə gəlmişdir.
Tsipko haqqında məlumat axtarılarkən, müxtəlif media nəşrləri artıq aşkar etmişdir ki o, Kreml tərəfindən təyin edilmiş məlumat saxtalaşdırıcısıdır.
www.google.com
Əlavə axtarış bizi Tsipkonun iştirakı ilə başqa videolara görüşdürür. Aşağıdakı videoda o özünü “İsanın yeni cəfakeşləri və etirafçıları fondu”nun müdir müavini kimi təqdim edir.
Diqqətdən qaça bilməz ki, bu dəfə o öz adını dəyişib jurnalistlə Mariya Vikina adından danışır. TV veriliş Rusiya möminlərinin həyat və fəaliyyətinin əks etdirən, fond tərəfindən təşkil edilən sərgi barədə bəhs edir.

Video dated May 11, 2014, which was uploaded on Youtube by Vladimir Egorov, depicts the referendum which was held in Moscow. Referendum concerned the issue of separation of Donetsk and Luhansk regions from Ukraine. Maria Tsipko presented herself as an organizer of the referendum. According to her, she lives in Lugansk and traveled to Moscow in order to organize the referendum.
While searching for the information about Tsipko, it was revealed that different media outlets have already exposed her as a misinformer employed by Kremlin.
www.google.com
Additional search also allows us to find other videos with Tsipko's participation. Below she presents herself as deputy director of "The Fund of New Martyrs and Confessors of Christ”.
It's noteworthy that in this case, she has changed her name and talks to the journalist in the name of Maria Vikina. The TV report tells the story about the exhibition organized by the foundation, which reflects the life and work of believers in Russia.