2-18-ci ilin 5-8 noyabr tarixlərində Media İnkişaf Fondunda “Miflər dedektoru” laboratoriyasının regional fəalları üçün təlim keçirildi. Təlimin iştirakçıları dezinformasiya ilə mübarizədə ən yaxın ekspertlərin təcrübələri ilə tanış oldular. Bellingcat-ın eksperti Narine Xaçatriani və Ukraynalı araşdırmacı jurnalist Artem Babaki iştirakçıları jurnalist araşdırmalarının aparıldığı və saxta məlumatın yoxlandığı resurslar haqqında məlumat verdi.
Təlimdə Tbilisidən və Gürcüstanın müxtəlif bölgələrindən 14 iştirakçı qatılmışdı.
Tədbir “Məsuliyyətli media istifadəsi naminə gənclərin media maarifləndirmə laboratoriyası” layihəsi çərçivəsində həyata keçirilib, qeyd olunan layihəni Amerika Birləşmiş Ştatlarının səfirliyi dəstəkləyir. Tədbirin tərəfdaşları UNAG və CIDA idi.

On November 5-8, 2018, Media Development Foundation held a training for ‘Myth Detector’ Lab’s regional youth activists. The participants learned about the experience of foreign experts in combating misinformation. Bellingcat expert Narine Khachatryan and Ukrainian investigative journalist Artem Babak introduced them to resources and techniques used for journalist investigations and verification of fake news.
The training was attended by 14 participants from Tbilisi and various Georgian regions.
The event was arranged within the framework of the project “Media Literacy Youth Lab for Responsible Media Consumption”, supported by the Embassy of the United States of America.